b_240_180_16777215_0_0_images_kepek_076-diakonkormanyzat_076-a-diakonkormanyzat-mukodeserol-01.png2014 őszén modernizálódott és kibővített működési tevékenységét az abaújkéri Wesley János Iskola helyi diák-önkormányzati szervezete. A diákság aktív képviseletére és különböző szórakoztató iskolai programok szervezésére újjáalakult szervezet mentori tevékenységét az iskola tanári Gyulai Annamária és Huszár Gábor vállalták magukra.

A diákönkormányzat vezetője Bogár Boglárka 12/C osztályos tanuló lett, helyettese Glonczi László, aki a 11/C osztályból került ki. A diákönkormányzat saját vezető bizottsággal rendelkezik, amely felöleli a szakközépiskolai tagozat, a kollégium, a szakképzés és az általános iskolai tagozat egy-egy képviselőjét. A tagozati képviselők munkáit az osztálytitkárok segítik, akik az elnökségi határozatok és az iskolai szabályok betartására ösztökélik diáktársaikat.

Az új diákönkormányzat első feladatai között volt e képviseleti rendszer kialakítása, a hivatalos kommunikáció beindítása a diákság, a tantestület és az iskolavezetés között, az iskolai diákügyelet felállítása, mely a tanárok munkáját is segíti, valamint a mindennapos iskolai délutáni szórakoztató programok szervezése is. Ennek következtében sakkbajnokság, focibajnokság, asztalitenisz bajnokság, kézműves tanfolyam és egy speciális „A Wesley bajnoka” sorozatverseny is kiírásra került.

A 2014/2015-ös iskolai tanévben a diákönkormányzat jelesre vizsgázott a vállalt programokból és az aktív működésből, így ezt a munkát az idei, 2015/2016-os tanévben is hasonló felállással és elszántsággal kívánja végezni. Az új tanévben a korábbi elnök ballagása miatt megüresedett posztot addigi helyettese Glonczi László, jelenleg 12/C osztályos tanuló vette át, akinek helyettese Horváth Alexandra 11/C osztályos tanuló lett.

Az abaújkéri diákönkormányzat változatlan szervezeti felállásban készül arra, hogy az előző tanév vezetőinek méltó utódjaként működjön tovább, újabb tervekkel, programokkal bővítve az iskola életét.

b_240_180_16777215_0_0_images_kepek_076-diakonkormanyzat_076-a-diakonkormanyzat-mukodeserol-03.png   b_240_180_16777215_0_0_images_kepek_076-diakonkormanyzat_076-a-diakonkormanyzat-mukodeserol-04.png